top of page

Potisk textilu

Na potisk textilu používáme tři možné technologie. 

Thermotransfer: používá se speciálních fólií do kterých se vyřeže motiv pomocí řezacího plotru a poté se pod tlakem a teplotou zalisuje na textil.  Vhodné pro malý počet kusů. Potisk od jednoho kusu. 

Sublimační tisk : používá se na polyesterové látky, nebo materiály. Díky speciálním inkoustům, které se na materiál nenanáší ale odpařují se do vnitřku materiálu, je 100% záruka dokonalého efektu. Nevýhody  - potisk pouze na 100% polyester.

Sítotisk: k dispozici máme šestibarevný sítotisk pro sériové výroby potisku textilu. Výhoda - větší objemové zakázky od 100 ks jednoho motivu.

Strojové vyšívání: Strojová výšivka je jedním z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších způsobů zdobení textilu. Výšivky jsou na profesních oděvech, reklamním textilu, hotelovém textilu ale i na běžném módním oblečení. O oblíbenosti této techniky svědčí i fakt, že se stává velmi rozšířenou i mezi amatérskou veřejností. 

Thermotransfer

Termo transferový potisk textilu, kterým disponujeme je vhodný v případech, kde nelze použít přímý potisk klasickým sítotiskem. Přenos motivu (loga), je pomocí transferové folie, kterou nejprve vyřežeme na plotru.

Potisk termotransférem

Sítotisk 

Sítotisk je mnohdy opomíjenou tiskovou technikou, o níž mnozí tvrdí, že jde o techniku, která bude nejdříve vytlačena digitálním tiskem. Na jednu stranu je toto tvrzení pravdivé, skutečně existují oblasti, kde digitální tisk převzal dominantní postavení a sítotisk se dnes využívá jen ojediněle, na druhou stranu je stále celá řada segmentů a jednotlivých aplikací, které si bez této techniky neumíme představit.

Výhody sítotisku: nízká cena potisku při sériových zakázkách

síto tisk

Sublimační tisk

Sublimační tisk se řadí mezi přenosové technologie a jeho podstata spočívá ve využití fyzikálních jevů. První jev je schopnost speciálního sublimačního inkoustu, který se nanáší na přenosový papír, okamžitě změnit skupenství z pevného na plynné. Druhý jev je spojen s vlastností polymerů v sublimační vrstvě, kde díky zahřátí materiálu dojde k uvolnění jejich struktury a k otevření mikro-pórů.  Pouze na polyester a bílé trička či podklady!

sublimační potisk trička

Strojové vyšívání

Strojové vyšívání je velmi efektivní metodou, se kterou je možné použít více barev, a tak má tento typ vyšívání více možností a využití. Zaměřujeme se na rozmanité výšivky, ale také firemní loga, různé motivy, nápisy a znaky. Tyto výšivky si můžete nechat dát na trička, polokošile, vesty, mikiny, pracovní oděvy, kšiltovky, ubrusy.

strojové vyšívání
bottom of page