top of page

Sublimační tisk

Sublimační tisk se řadí mezi přenosové technologie a jeho podstata spočívá ve využití fyzikálních jevů. První jev je schopnost speciálního sublimačního inkoustu, který se nanáší na přenosový papír, okamžitě změnit skupenství z pevného na plynné. Druhý jev je spojen s vlastností polymerů v sublimační vrstvě, kde díky zahřátí materiálu dojde k uvolnění jejich struktury a k otevření mikro-pórů.

Jaké materiály můžeme použít?

Nejvhodnějším materiálem pro aplikaci této technologie je 100% polyester, nebo směs bavlny a polyesteru a jeho výrobky. Polyester pro účely sublimačního tisku vyniká přímo ideálními vlastnostmi. Je pevný, mechanicky i chemicky odolný a lze jej využívat k výrobě různých typů materiálů. Trika, tílka, polštáře a spoustu jiných textilií k potisku. Typickým produktem sublimační technologie jsou sportovní dresy.

Další kategorií k aplikaci sublimačního tisku je keramika, sklo, puzzle, podložky pod myš a různé materiály, které obsahují speciální sublimační vrstvu.  Typickým produktem jsou různé reklamní předměty či dárkové předměty.

Potisk triček

Sublimační tisk

Fotokámen 

Sublimační tisk

Tašky přes rameno

Sublimační tisk

Podtácky, podložky

Sublimační tisk
bottom of page